Kaip automobilį paversti išskirtiniu?

Isskirtinis autoNe paslaptis, kad dauguma Lietuvoje važinėjančių automobilių yra naudoti, dažniausiai vyrauja penkiolikos ir daugiau metų senumo. Nenuostabu, juk viską lemia pakankamai mažas pragyvenimo lygis ir įpirkti naują automobilį daugeliui vairuotojų yra tik “rožinė” svajonė.

Tad, ką daryti, jei norisi atnaujinti išblukusią spalvą ar paslėpti per ilgą laiką atsiradusius nedidelius įbrėžimus ir įlenkimus? Yra keletas išeičių: pirma – automobilio perdažymas, antra – apklijavimas specialia karbonine plėvele. Pirmasis automobilio išvaizdos atnaujinimo būdas yra brangus, užimantis daugiau laiko ir specialaus automobilio paruošimo. Todėl ieškant pigesnių ir greitesnių būdų atnaujinti automobilį buvo “pasiskolinta” idėja iš užsienio šalių.

Automobilio klijavimas specialia plėvele Lietuvoje – ne naujiena ir gyvuoja bene dešimtmetį. Aišku, pirmiausia šiomis naujovėmis susidomėjo jaunimas, kuriems aktualus automobilio “tiuningavimas”. Bet pastaruoju metu, atsiranda vis daugiau vairuotojų, besidominčių šiomis nauojovėmis ir paslaugomis.

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl ši paslauga vis populiarėja – automobilio unikalumas, išraiškingumas, išskirtinumas. Platus plėvelių spektras sukuria skirtingas spalvas, efektus bei faktūras. Gamintojai siūlo 3D, 4D, 5D Karbonines plėveles, panoraminio efekto stogo plėveles, žibintų plėveles bei kitas juostas automobilio pagražinimui. Tokio rezultato neįmanoma pasiekti dažant automobilį. Automobilio perklijavimas užima mažiau laiko ir kainuoja kur kas pigiau nei perdažymas.

Geros kokybės plėvelės lengvai formuojamos ir tvirtai limpa prie pagrindo, o esant reikalui lengvai nuimamos nenaudojant chemijos. Plėvelėmis galima klijuoti tiek automobilio išorę, tiek vidaus interjero detales.

Kodėl verta rinktis plėvelę? Atsakymas labai paprastas, nes plėvelė atspari vandeniui, šalčiui, karščiui, smėliui, aukšto slėgio vandens srovei, automobilių plovimo chemijai, sunku pažeisti ar įdrėksti, neblunka saulėje, paslepia įbrėžimus ir nedidelius kėbulo įlenkimus, detalėms suteikia papildomą apsaugą. Plėvelės tarnavimo laikas pakankamai ilgas, gamintojai suteikia garantiją nuo penkerių iki septynerių metų.

Pats automobilio paruošimas ir apklijavimo plėvele laikas priklauso nuo darbo specifikos bei automobilio sudėtingumo ir tai gali trukti iki vienos paros, o kalbant apie kainą, ji priklauso nuo to, kokį plėvelės gamintoją pasirinksite. Plėvelė parduodama bėginiais metrais.

Internete apstu filmuotos medžiagos, kaip klijuoti plėvelę, bet mano nuomone, protingiau pasikonsultuoti su specialistais.