Automobilio priežiūra

auto prieziuraTam, kad automobilis kuo geriau ir ilgiau Jums tarnautų reikalinga tinkama automobilio priežiūra. Daug kas pasakytų, jog ne aš turiu tarnauti automobiliui, o jis man, tačiau tai tik dalis tiesos, norint kad tai būtų tiesa visgi teks tinkamai rūpintis savo transporto priemone.

Čia apžvelgsime keletą esminių ir būtiniausių priežiūros aspektų, be kurių tinkamas ir ilgaamžis automobilio eksploatavimas praktiškai neįmanomas. Pirmas ir bene svarbiausias dalykas kurį verta žinoti yra tai, kad variklis tai automobilio širdis kuriuo reikia atitinkamai rūpintis. Laiku keičiami ir kokybiški variklio tepalai tai būtina sąlyga automobilio ilgaamžiškumui. Kokybiška alyva sumažina vidinių detalių tarpusavio trintį ir apsaugo nuo greito sudilimo, leidžia jam dirbti tyliai ir saugiai. Tepalus ir jo filtrą reikia keisti periodiškai atsižvelgiant į nuvažiuotą atstumą, kada ir kokią alyvą pilti pasakys specialistai, o Jums tik reikės karts nuo karto patikrinti lygį, kad jo nebūtų per daug ar per mažai. Tam skirtas yra specialus tepalo matuoklis.

Kitas ne mažiau svarbus dalykas, kurį verta žinoti, yra variklio aušinimo skystis pilamas į mašinos radiatorių. Šis skystis cirkuliuodamas Jūsų automobilio variklyje neleidžia jam perkaisti ir nuolat palaiko tinkamą variklio temperatūrą. Viskas kuo Jums teks pasirūpinti, tai kad aušinimo skysčio, bakelyje, būtų tarp padalų „min ir max“. Ne ką mažiau svarbu, kad ir stabdžių skysčio bakelyje jo būtų taip pat normos ribose. Šie trys esminiai elementai kuriuos tiesiog privalo žinoti kiekvienas automobilio savininkas tam, kad galėtu saugiai naudotis savo transporto priemone.
Ne mažiau svarbus dalykas yra tinkamas automobilio padangų pasirinkimas kurias reikia keisti atsižvelgiant į metų laiką. Žieminės padangos naudojamos šaltuoju metų laiku, o vasarinės šiltuoju, jas privaloma keisti ne tik dėl savo asmeninio saugumo, tačiau tai reglamentuoja ir kelių eismo taisyklės. Taip pat galima rinktis ir universaliais padangas skirtas visiems metų sezonams , tačiau verta žinoti jog šio tipo padangos susidėvi greičiau ir jų stabdymo kelias priklausomai nuo metų laiko ilgėja.

Čia aprašyta tik keletas esminių automobilių priežiūros subtilybių, kurias naudinga žinoti, visiems automobilių naudotojams, tačiau viska žinoti praktiškai neįmanoma, todėl tam, kad Jūsų automobilis puikiai ir ilgai Jums tarnautų leiskite juo pasirūpinti šios srities specialistams.