Automobilio padangos

padangosAutomobilio savininkui ateina ta akimirka, kuomet tenka keisti padangas. Tai gali būti sezoninis pasikeitimas arba tiesiog jūsų padangos susidėvėjo. Į padangas negalima numoti ranka ir pirkti atsitiktinai, pigiausias ar neatitinkančias jūsų poreikių. Pirmiausia pradėkime nuo to, kad padangos yra vienintelis sąlyčio taškas su keliu, vadinasi kad ir koks galingas variklis po gaubtu, iš jo nebus prasmės jei nepavyks perduoti tos galios į kelią. Be abejo dar svarbiau yra jūsų saugumas, nes susidėvėjusios arba netinkamos padangos gali būti lemiamas veiksnys ar pavyks išvengti avarijos ar ne.

Iš tiesų senos, susidėvėjusios padangos gali paversti gerą automobilį visišku laužu, ir atvirkščiai, tinkamos padangos pakeisti vairavimo pojūčius jūsų automobilyje.

Norint išsirinkti padangas jums reikės eiti šiuo supaprastintu keliu: žinoti ko jums reikia, ir žinoti iš kokių patikimų tiekėjų galima jų nusipirkti. Taigi pirmiausiai apie žinojimą, pateiksime keletą paprastų pavyzdžių. Tarkime jums reikia žieminių padangų, tačiau pirmiausia atsižvelkime į tai, kokiais keliais važiuosite. Jeigu gyvenate atokioje gyvenvietėje, iki kurios yra gana sudėtingi keliai, žiemą ypač svarbu pravažumas. Dėl šios priežasties jūs turite prašyti padangų su giliu protektoriumi, kad galėtumėte lengviau įveikti sudėtingus kelius. Visgi jei jums tenka daug važinėti rajoniniais ar auto magistraliniais keliais, kurie žiemą būna gerai prižiūrimi turite rinktis visiškai kitokio rašto ir rašto gylio padangas, nes su ankščiau aprašytomis važiuojant didesniu greičiu bus didelis triukšmas ir jos greičiau susidėvės. Tai tik vienas pavyzdys, bet jis apibūdina, ką reikia nurodyti tiekėjui, kad jis parinktų tinkama padangą.

O dabar ir apie padangų tiekėją. Pirmiausiai gerą nuo blogo pardavėjo atskirsite, ar jis pats jums užduos klausimus, kokiais keliais naudositės, ir kokie jūsų poreikiai ar jums pačiam reikės visa tai nurodyti. Be abejo svarbu, kad parduodamos padangos būtų originalios, todėl galite paprašyti įrodyti ar jie tikrai yra oficialūs platintojai. Žinoma, apie pardavėją visada galite rasti atsiliepimų internete, todėl tikrai verta prieš perkant patikrinti, visgi padangos – svarbi investicija į jūsų saugumą.

Jeigu vis dėl to manote, kad naujos padangos yra per brangu (mes rekomenduojame pirkti tik naujas), turime keletą patarimų renkantis ir naudotas. Pirmiausia pasižiūrėkite ar nesimato akivaizdžių pažeidimų, įtrūkimų ar kitų defektų. Taip pat atkreipkite dėmesį į pagaminimo datą, nes senesnės padangos guma sukietėja ir praranda efektyvumą.

Pagrindiniai padangų parametrai:

  • Dydis (pvz. R16) – padangos dydis priklauso nuo jūsų turimų ratlankių.
  • Aukštis ( pvz. 40 ar 50) – žemesnės padangos be abejo daug gražiau atrodo, ypač su lietais ratlankiais, tačiau skiriasi važiavimo kokybe. Aukštesnėmis padangomis maloniau vairuoti, taip pat mažesnė galimybė pažeisti ratlankį.
  • Raštą ir rašto gylį reikia stebėti kiekvienu atveju atskirai ir konsultuotis su padangų specialistais.

Tai yra pagrindinės padangų pasirinkimo gairės, kuriomis vadovaujantis padarysite mažiau klaidų. Svarbiausia pasirinkti tinkamą specialistą, kuris jums galės patarti.