Automobilio garso sistema

audio sistemaVažiuojant automobiliu daugelis mėgsta klausytis radijos ar mėgautis savo pasirinkta muzika. Daliai vairuotojų pakanka žemesnės nei vidutinės garso kokybės, nes automobilis yra tik priemonė keliauti. Visgi daugelis nori mėgautis aukštos kokybės garsu keliaujant, todėl apžvelgsime automobilio garso sistemos ypatybes.

Automobilio kūrėjams garso sistema turbūt buvo vienas iš paskutinių dalykų, kuriuos jie apgalvojo. Nors naujesniuose automobiliuose garso kokybė jau yra geresnė, tačiau gamyklinės kolonėlės dažnai būna prastos kokybės. Pirmasis žingsnis, kurį privalote alikti norint pagyvinti garsą, tai pakeisti gamyklines kolonėles. Skirtumas jausis iškart, atsiras daugiau žemų dažnių, garsas taps daug švaresnis ir tikriausiai senose dainose išgirsite dalykų, kurių nesatę girdėjęs. Šis sprendimas yra vienas iš geriausių kainos/kokybės santykiu, nes už sąlyginai nedidelę sumą(nuo jūsų skirtos sumos priklausys garso kokybė) galite pakeisti garsą kardinaliai.

Antrasis žingsnis, kuris jums absoliučiai nieko nekainuos, tai peržiūrėti savo įrašų kokybę. Jeigu leidžiate muzika iš disko, USB ar telefono gali būti, kad jūsų garso įrašai yra žemos kokybės, tai yra, labai suspausti.  Suspaudžiant muzikos failą, dingsta dalis duomenų, detalių, todėl muzika gali neskambėti taip, kokia ji yra iš tikrųjų. Šis žingsnis jums beveik nieko nekainuos, bet visus įrašus stenkitės pakeisti kuo kokybiškesniais(kuo didesnis bitrate, tuo geriau, kitaip tariant, dainos dydis).

Vėlgi daugelis naujesnių automobilių turi gerą garso izoliaciją, tačiau tikrai ne visi, o senesni modeliai ypač. Automobilio variklio garsai, padangų trinties garsas tikrai trukdo mėgautis muzika. Šiai problemai išspręsti geriausias sprendimas yra garso izoliacinė medžiaga. Ji yra gana nebrangi, ir ja apklijuojate automobilio kėbulą (variklio pertvara, durelės, stogas, dugnas, be abejo iš vidaus, kad negadintų kosmetinės išvaizdos). Taip labiau girdėsite ne variklio užimą, o muzikos garsą. Tiesa, jeigu jūsų variklis yra V8, tai variklio darbas yra tikra muzika ausims.

Jūsų garso sistemai papildomos galios pridės ir stiprintuvas(angl. Amplifier arba amp). Aišku jūsų grotuvas tikriausiai siūlo 50w maksimalią išeigą į kiekvieną kanalą, tačiau iškart pasijaus, kai stiprintuvas pateiks 50w RMS į kiekvieną kanalą. Garso kokybė pasikeis ne tik klausantis pačiu garsiausiu režimu, bet ir klausantis vidutiniu garsumu ar tyliai. Visgi įsidėjus stiprintuvą privalu nepamiršti tinkamai jį susireguliuoti. Daugelis galvoja, kad Gain yra garso reguliavimas, tačiau tai yra srovės perdavimo į kolonėles dydis. Paprasčiausias patarimas kaip jį susireguliuoti yra toks. Nusistatykite garsą grotuve maždaug 3/4 tuomet didinkite gain, kol garso kokybė suprastės(atsiras triukšmas, džeržgesys), tuomet atsukite gain truputėli atgal ir jūsų stiprintuvas yra sureguliuotas. Be abejo, kiekvieną stiprintuvą reikėtų derinti pagal gamintojo nurodymus. Prie stiprintuvo suderinimo galima pridėti ir grotuvo suderinimą. Tikrai nereikia aukštus ir žemus dažnius atsukti iki maksimumo.

Visgi jei jaučiate, kad dar kažko trūksta, dėkite žemų dažnių kolonėlę. Ją galima rinktis arba dėžėje, arba įmontuojamą į kėbulą, priklausomai nuo jūsų automobilio, pasirinkite tinkamiausia variantą. Tarp žmonių vadinamas „sub‘as“ suteiks jūsų garso sistemai visai kitą lygį, ir garsu bus galima mėgautis dar labiau. Jeigu vertinate kokybišką garsą tikrai vertą investuoti truputį savo laiko ir pinigų į garso sistemą, kurią pagal šias nuorodas galima labai nesunkiai pagerinti.